Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Jak co roku Poniatowa dołącza do akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W najbliższą sobotę w największych sklepach w Poniatowej spotkacie wolontariuszy zbierających dary rzeczowe. Liczymy na Waszą pomoc!

Wszystkie osoby pełnoletnie chcące zostać wolontariuszami akcji prosimy o kontakt pod nr tel. 81 820 45 54 lub osobiście w biurze CKPiT, ul. Fabryczna 1.

1

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Serdecznie zapraszamy na kiermasz Bożonarodzeniowy w CKPiT. Na kiermaszu będzie możliwość zakupu świątecznych upominków, kartek, dekoracji  oraz ciast.

Niedziela, 10 grudnia, Kawiarnia Klubowa w CKPiT w Poniatowej, ul. Fabryczna 1

Gala Orkiestr Dętych

Na XX Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych Bychawa 2017 wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej.

1

Więcej informacji

Andrzejki 2017

Uwaga! Andrzejki 2017 już w najbliższą sobotę. Świetną zabawę zapewni DJ. Mamy jeszcze wolne miejsca - zapisy i płatności najpóźniej do piątku (24.11) w biurze CKPiT, ul Fabryczna 1.

http://new.ckpit.poniatowa.pl/images/news-images/andrzejki_2017_mini.jpg

Wieczór z piosenkami Zauchy

Zapraszamy na wieczór koncertowy poświęcony piosenkom Andrzeja Zauchy.

Niedziela, 3 grudnia, Kawiarnia Klubowa w CKPiT w Poniatowej, początek o godz. 16.00

Zapisy na zajęcia

Zapisy na zajęcia organizowane w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej w roku szkolnym 2017/2018 będą przyjmowane od 1 do 30 września w biurze Centrum Kultury (pokój nr 16). Prosimy o zabranie ze sobą nr PESEL dziecka.

Poniżej informacje dotyczące opłat oraz zasad uczestnictwa w zajęciach

gra na instrumentach

koło plastyczne

zajęcia taneczne

zajęcia wokalne

Serdecznie zapraszamy!

Spotkania twórców

 

Zapraszamy na spotkania twórców rękodzieła, malarzy oraz rzeźbiarzy w każdy czwartek o godz. 18 w sali nr 13.

PONIATO-WIANKI 2017

PONIATO-WIANKI 2017 za nami

Tegoroczne obchody Dni Miasta - PONIATO-WIANKI 2017 dobiegły końca. Uroczystość zorganizowana została przez Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej oraz Urząd Miasta w Poniatowej.

Pierwszego dnia, w sobotę 17 czerwca już od rana rozpoczęły się imprezy towarzyszące.O godz. 9 w Łazsiakch odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar burmistrza Poniatowej, organizowane przez Klub Żołnierzy Rezerwy “Strzelec” a o tej samej godzinie w Poniatowej rozpoczał się turniej siatkówki plażowej “oldboy” przygotowany przez OSIR Poniatowa. W Hotelu "Słowik" chętni mogli wziąć udział w Turnieju Bilardowym o Puchar Burmistrza Poniatowej a Stowarzyszenie Zdrowa i Sportowa  Poniatowa zorganizowało dla mieszkańców Poniatowej i okolic grę miejską o charakterze sportowo - edukacyjnym "Śladami Kwiatkowskiego", dotyczącą wiedzy o historii Centralnego Okręgu Przemysłowego na terenie powiatu opolskiego. Dla biegaczy oraz osób uprawiajacych Nordic Walking OSIR przygotował zawody, w których mogli spróbować swoich sił a o godz. 17 fani Stali Poniatowej kibicowali sojej drużynie podczas stracia z MKS Opolaninem w trakcie “Derbów Powiatu”.

Od godziny 17.30 rozpoczęły się koncerty na placu przy ul. Brzozowej, gdzie jako pierwsze zaprezentowały się zespoły z gminy Poniatowa: Poniatowianki, Nadzieja, Zielone Sioło, Kowalanki, Vocal, Kapela Ludowa oraz Dziecięca Kapela Ludowa. Następnie, zgromadzeni przed sceną posłuchać mogli lubelskiego zespołu BACKBEAT, grającego znane i lubiane przeboja rocka i rock'n'rolla. Po godzinie 21 uczestnicy imprezy w przemarszu z pochodniami przeszli na plażę przy zalewie miejskim, by tam puszczać wianki na wodzie i przy dźwiękach słowiańskiej muzyki obejrzeć pokaz tańca z ogniem. Na koniec dnia, mieszkańcy mogli pobawić sie jeszcze raz przy dźwiękach granych przez wspomniany wcześniej zespół  BACKBEAT.

Drugi dzień „PONIATO-WIANEK 2017” - niedziela, 18 czerwca zaczął się o godzinie 12 od uroczystej mszy świętej w intencji mieszkańców miasta w kościele p.w. Ducha Świętego. Po jej zakończeniu, mieszkańcy utworzyli barwny korowód, który spod kościoła ulicami.W korowodzie maszerowało ponad 2 tys osób  w rytm marszy granych przaz  Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Poniatowej. Wielobarwny pochód zakonczył się na placu miejskim prz ul. Brzozowej.

Po przywitaniu przybyłych gości przez burmistrza Poniatowej Zygmunta Wyroślaka  odczytano list Dyrektora Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy a następnie wicemarszałek woj. Lubelskiego Grzegorz Kapusta przekazał burmistrzowi wyrazy uznania z okazji 55-lecia nadania prawe miejskich Poniatowej. Jak przystało na tę okoliczność, powołana przez radę miejską kapituła przyznała medale Zasłużony dla Poniatowej osobom, które w szczególny sposób  przysłużyły się dla rozwoju miasta oraz gminy.

W części artystycznej wystąpiły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej, dzieci z kółka muzycznego z Przedszkola Miejskiego w Poniatowej, zespół Rozśpiewane Nutki ze Szkoły Podstawowej w Poniatowej, zespół VECTIS – ze Środowiskowego Ośrodka Wsparcia PINOKIO, zespół „Just Now”, grupy taneczne oraz soliści z CKPiT. Odbył się także koncert galowy jubileuszowgo X Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Lubelski Talent".

Po godzinie 19  fani muzyki disco polo mogli bawić się przy dźwiękach  zespółu Vern, a tych, którzy wolą rockowe brzmienia rozgrzali panowie z grupy “Red Stains”. Natomiast po 21 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Brathanki, który zapewnił wspaniałą zabawę do godziny 23. Imprezę jak co roku zakończył pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę, jako impreza towarzysząca zorganizowana została konferencja dotycząca tematyki Centralnego Okręgu Przemysłowego i przedsiębiorczości na której pojawili się przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich, Starosta Opolski Zenon Rodzik oraz przedsiębiorcy działający na terenie Strefy Przemysłowej w Poniatowej.

Mieszkańcy mogli również oglądać stoiska różnych stowarzyszeń, szkół i organizacji, usytuowane na placu przy ulicy Brzozowej, m. in. wystawę o historii miasta przygotowaną przez Bibliotekę Miejską i wystawę dotycząca Eugeniusza Kwiatkowskiego, twórcy COP-u  a także stoisko Zespołu Szkół w Poniatowej, gdzie ustawiono makietę Strefy Przemysłowej. Natomiast smakosze lokalnych produktów piwowarskich  mogli ich spróbować przy stoisku Browaru Zakładowego.

Tegoroczne “PONIATO-WIANKI” nie mogły by się odbyć bez wsparcia sponsorów.  W tym roku sponsorem głównym była firma Pawtrans Holding Sp. z o. o. a sponsorami wspierającymi byli: Wentwortch Tech Sp. z o. o., Bank Spółdzielczy w Poniatowej, SFW Energia, Hotel Słowik, Stella Pack Sp. z o. o., Max Elektro a także: Art. Plast Sp. z o. o., Probatus Sp z o. o.  S.K., WTZ BUS Wójtowicz, Browar Zakładowy, Puch, Restauracja Pod Kogutem, Hotel Montis, Brass Sp. z o. o., PSS Społem, Eltom, Orzeł S.A., Okej Sp. z o. o., Zakład Masarski Marcin Młyniec, Piekarnia Kubić, Adamex, Bifarb Jacek Bigos, Ekoland Sp. z o. o., Metalton S.J., Hotel Tukan, Sklep Obuwniczy Lech-But Leszek Hulak, Interbud Grzegorz Wdowiak, Sklep Spożywczy Janina i Wiesław Wójcik, Slep Motoryzacyjny Auto-Moto Ewa Chłodna i Grzegorz Chłodny, Publiczny Transport Ciężarowy Krzysztof Plis, TANKBUD Andrzej Rosiński, Centrum Budowlane Henin S.C., Gospodarstwo Ogrodnicze Tadeusz Oświeciński. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie.

1

Zespół BACKBEAT

2

3

Puszczanie wianków

4

5

Pokaz "Taniec z ogniem"

6

Msza św. w Kościele pw. Ducha Świętego

7

8

Pochód wzdłuż ul. Fabrycznej

9

Wystawa na temat Centralnego Okręgu Przemysłowego

10

Stoisko Biblioteki Publicznej w Poniatowej

11

Zespół "Wesołe Nutki"

12

Wręczenie nagród w konkursie wiedzy o COP

13

Wręczenie nagród w turnieju bilardowym o Puchar burmistrza

14

Zespół "Vern"

15

Zespół "Red Stains"

16

16

17

Gwiazda wieczoru - zespół "Brathanki"

 

Strona 8 z 502

Reklama

Zdrowa i Sportowa Poniatowa

mikroporady