Spotkanie na temat zajęć tanecznych

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci zainteresowanych zajęciami tanecznymi na spotkanie organizacyjne poświęcone tematyce zajęć.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 19 września 2017 r. o godz. 16.00 w Kinie "CZYN".

Więcej informacji na temat zajęć

Zapisy na zajęcia

Zapisy na zajęcia organizowane w Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Poniatowej w roku szkolnym 2017/2018 będą przyjmowane od 1 do 30 września w biurze Centrum Kultury (pokój nr 16). Prosimy o zabranie ze sobą nr PESEL dziecka.

Poniżej informacje dotyczące opłat oraz zasad uczestnictwa w zajęciach

gra na instrumentach

koło plastyczne

zajęcia taneczne

Serdecznie zapraszamy!

Gala Orkiestr Dętych

Na XX Międzynarodowej Gali Orkiestr Dętych Bychawa 2017 wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej.

1

Więcej informacji

Spotkania twórców

 

Zapraszamy na spotkania twórców rękodzieła, malarzy oraz rzeźbiarzy w każdy czwartek o godz. 18 w sali nr 13.

Kulturalna Niedziela

17 września serdecznie zapraszamy na

VII Kulturalną Niedzielę,

w ramach której odbędzie się Festyn Integracyjny oraz "Ocalić od Zapomnienia" - 72 rocznica powstania Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość".

Szczegóły na plakacie

http://new.ckpit.poniatowa.pl/images/news-images/kulturalna_niedziela_plakat_strona.jpg

III miejsce zespołu Vocal

Zespół Vocal działający przy CKPiT w Poniatowej zajął III miejsce w konkursie na przyśpiewkę ludową w ramach V Święta Produktu Lokalnego w Opolu Lubelskim.

1

Więcej informacji

Sukces wychowanków CKPiT na Festiwalu "Złota Cyraneczka"

Sukces wychowanków Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej na VI Powiatowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złota Cyraneczka" w Józefowie nad Wisłą.

1

Więcej informacji

40 lecie Zespołu Śpiewaczego Kowalanki

W niedzielę, 28 maja w Domu Muzyki w Kraczewicach odbył się jubileusz 40 lecia działalności Zespołu Śpiewaczego Kowalanki. Poniżej krótki rys historyczny jubilatek.

Zespół powstał 9 lutego 1977 roku przy Kole Gospodyń Wiejskich w Kowali i liczył początkowo 14 pań a  założycielką i jednocześnie najważniejszą osobą w zespole była Pani Genowefa Morek. Kowalanki uczestniczyły w licznych imprezach o zasięgu lokalnym, wojewódzkim a nawet krajowym.  Wspomnieć należy  Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą czy udział  w Dożynkach Wojewódzkich w Lublinie i Kraśniku. Repertuar zespołu opierał się na pieśniach przekazywanych ustnie, ale do udziału w  konkursach i festiwalach przygotowywali je wybitni specjaliści, tacy jak znany folklorysta Franciszek Kowalski  oraz profesor Marian Czyżyński. Kowalanki układały też własne teksty na okoliczności takie jak jubileusze zespołów, Dzień Seniora, Dzień Strażaka, wykonują też pieśni żniwne i kościelne. Panie śpiewające w zespole za swoją pracę uhonorowane zostały licznymi medalami i wyróżnieniami, w tym Złotymi Krzyżami Zasługi. W obecnym składzie zespołu śpiewa 11 Pań: Halina Okoń, Grażyna Okoń, Zuzanna Wyroślak, Henryka Mirosław, Kazimiera Kieraga, Justyna Kieraga, Katarzyna Solis, Malwina Bucior, Krystyna Mędrek, Helena Dzwonnik, Jadwiga Szymczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od składania życzeń jubilatkom oraz wręczenia kwiatów i prezentów. Wśród gości pojawili się m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego  - Zastępca Dyrektora Departamentu ds. Kultury Andrzej Miskur, przedstawiciel Starosty Opolskiego  - Andrzej Chyła oraz przedstawiciele władz gminy Poniatowa - burmistrz Zygmunt Wyroślak, zastępca burmistrza Krystyna Sołdek, przewodniczący Rady Miejskiej - Eugeniusz Chyła, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej – Tomasz Pyda, przewodnicząca komisji kultury Bożena Szwed, skarbnik - Anna Ruta.

Uroczystość uświetniły występy zespołów - Dziecięcej Kapeli Ludowej, Zespołu Wiolinki z Poniatowej Wsi, Zespołu Poniatowianki z Poniatowej Wsi, zespołu Nadzieja, zespołu Zielone Sioło z Niezabitowa, Kapeli Ludowej, zespołu Vocal oraz Kapeli Nałęczowskiej. Część artystyczną zakończył występ jubilatek, po czym każdy z gości mógł się delektować jubileuszowym tortem.

1

2

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

 

Strona 9 z 497

Reklama

Zdrowa i Sportowa Poniatowa

mikroporady